سقف متحرک برقی در فصل پاییز نیازمند چه مراقبت هایی است؟

//سقف متحرک برقی در فصل پاییز نیازمند چه مراقبت هایی است؟

سقف متحرک برقی در فصل پاییز نیازمند چه مراقبت هایی است؟

 راهنمای مراقبت سقف متحرک برقی

بسیاری افراد با خرید سقف متحرک برقی برای محوطه باز خود فضایی دنج و متقاوتی را برای فصل هفت رنگ پاییز ایجاد کرده اند چرا که با پایان فصل گرما و فرارسیدن فصل پاییز می توانند با باز کردن سقف متحرک پارچه ای خود از خنکای این فصل رنگارنگ کمال استفاده را داشته باشند.

سقف متحرک برقی

برای محافظت و ایمنی کافی از سقف متحرک نیاز است که پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از آسیب دیدگی و بالابردن عمر این سقف در نظر گرفت. در این مقاله سعی شده است راهنمایی های لازم برای مراقبت از سقف جمع شونده را به خریداران عزیز این نوع پوشش ارائه دهیم تا در طول فصول سرد افراد با خیالی آسوده از سقف لاکچری خود استفاده نمایند.

گاتر سقف برقی

گاتر سقف برقی

 چک نمودن راه آب سقف جمع شونده

شرکت سازه چادری ساینا برای هدایت آب باران و برف، گاترهایی دور تا دور سازه طراحی کرده است، تا به راحتی آب از سطح سقف تاشو خارج شود.لازم به ذکر است که باید این راه آب ها از هر نوع خس و خاشاک پاکسازی و تخلیه شود تا از خروج آب در هنگام بارش باران جلوگیری نشود.

شستشو سقف تاشو

شستشوی سقف متحرک پارچه ای هر شش ماه یکبار برای طولانی تر شدن عمر سقف برقی لازم و ضروری است. قبل پاییز زمان مناسبی  برای شست و شو می باشد، چرا که با شستن سقف برقی، تمام آلودگی ها و اجسامی که باعث آسیب دیدن پارچه می شود پاکسازی خواهد شد.

بررسی پارچه سقف تاشونده

پارچه کششی یکی از متریال های مهم مورد استفاده در سایبان جمع شونده است. چرا که در صورت پارگی یا سوراخ شدن پارچه هر چند کوچک در فصل بارش باران و برف و حتی بادهای شدید احتمال آسیب دیدگی و گسترش آن بیشتر خواهد بود در نتیجه سقف متحرک برقی کارایی خود را از دست خواهد داد.

کیسه شدن پارچه سقف جمع شونده

یکی از مشکلاتی که کارفرما باید سریعا آن را با شرکت ساینا مطرح کند تا در اسرع وقت آن را مرتفع سازد، زمانی است که پارچه از حالت عادی خارج شده به صورتی که آب بر روی سقف برقی در یک قسمت جمع و به اصطلاح کیسه شدن پارچه اتفاق افتد. در این حالت به خاطر اینکه در فصل بارندگی آب بر روی سقف جمع شنونده باقیمانده و از آن خارج نمی شود به پروفیل های الومینیومی و مکانیزم های متحرک این سایبان ها آسیب وارد خواهد شد.

بررسی موتور الکترونیکی سقف برقی

وجود برق در سایبان هایی که با موتور الکترونیکی باز و بسته می شود لازم و ضروری است. از طرف دیگر اگر پس از مدت ها سقف را باز می کنید. و هنگام باز یا بسته شدن سقف صدای ناهنجار و غیر متعارفی ایجاد می شود در اسرع وقت با ساینا تماس گرفته تا بررسی های لازم توسط متخصصان انجام گیرد.

جمع و باز شدن سقف متحرک پارچه ای

جمع و باز شدن سقف برقی مهمترین تفاوتی است که نسبت به سازه های ثابت وجود دارد. بازدید از ریل ها و حرکت باز و جمع شدن سقف متحرک به صورتی که بدون مشکل و به راحتی انجام شود است. باید به این نکته توجه کرد، هر مشکلی که در باز یا بسته شدن این المان ها وجود دارد در اسرع وقت برای رفع آن اقدام نمایید.

جمع شدن سقف جمع شونده

جمع شدن سقف جمع شونده

نصب لوازم جانبی سقف پارچه ای متحرک

سنسور باد مناسب ایام پاییز و مناطق بادخیز است که به در خواست کارفرما بر روی سقف متحرک برقی نصب خواهد شد. در ساخت این سنسور  برای سنجش سرعت باد از چند قاشقک استفاده شده است. در صورتیکه میزان سرعت باد از تنظیمات انجام شده در سنسور بالاتر باشد دستور جمع شدن سقف برقی را  به موتور صادر می کند تا سایبان از آسیب دیدگی در امان بماند.

 

سنسور باد سقف متحرک برقی

سنسور باد سقف متحرک برقی

نصب سنسور باد سقف برقی:

در پروژه هایی که از نظر موقعیت جغرافیایی در برخی از فصول در معرض باد های شدید است بهتر خواهد بود که از این سنسور سقف پارچه ای متحرک استفاده نماید، از جمله ویژگی های آن می توان به این موارد اشاره کرد:

 • ایجاد ایمنی برای سقف در موقعیت جغرافیایی بادخیز
 • اطمینان در ایجاد مکانیزم حرکتی در زمان وقوع بادهای شدید
 • جلوگیری از اعمال بار اضافه با دادن دستور جمع شدن سقف متحرک به موتور در زمان باد شدید
 • امکان تنظیمات سنسور بر اساس استحکام اتصالات سقف متحرک

خلاصه ای از راهنمای مراقبت سقف متحرک برقی

به طور کلی برای استفاده بهتر از سقف متحرک برقی در فصول سرما به صورت خلاصه لازم است این بررسی ها انجام شود:

 1. چک نمودن راه آب سقف جمع شونده
 2. شستشو سقف تاشو
 3. بررسی پارچه سقف تاشونده
 4. کیسه شدن پارچه سقف جمع شونده
 5. بررسی موتور الکترونیکی سقف برقی
 6. بررسی جمع و باز شدن سقف متحرک پارچه ای
 7. نصب لوازم جانبی سقف پارچه ای
توسط |۱۳۹۹/۷/۸ ۸:۰۰:۵۲مهر ۸ام, ۱۳۹۹|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دسته بندی مطالب

آدرس ما :

میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403

اطلاعات تماس :

تلفن: 88873126-021

تلفن همراه: 09198101146

وبسایت: سازه چادری ساینا