کاربرد سقف متحرک پارچه ای

خانه » کاربرد سقف متحرک پارچه ای

کاربرد سقف متحرک پارچه ای

کاربرد سقف متحرک

کاربرد سقف متحرک پارچه ای

کاربرد سقف متحرک پارچه ای در خانه

افزایش نیاز به فضاهایی که بتوان بصورت سرپوشیده و باز استفاده نمود موجب شده تا تنوع کاربرد سقف متحرک افزایش یابد. کمبود فضا در ساختمان ها و فضاهای شهری و افزایش قیمت مسکن یکی دیگر از دلایلی است که مالکان به سمت افزایش بهره وری از فضا های موجود با سرپوشیده کردن آنها می باشد.

امروزه استفاده از تمام فضاهای موجود، بلا استفاده و بدون کاربری برای تمام کسب و کارها امری بدیهی به نظر می رسد (به علت بحث هزینه ها، فروش و محدودیت فضا) سقف جمع شونده با دارا بودن سیستم هدایت آبراه، نورپردازی، باز و بسته شدن سریع و همینطور دکوراتیو بودن، بهترین گزینه و پیشنهاد برای این عزیزان می باشد.

  • سقف متحرک تراس

تراس ها یکی از فضاهایی هستند که همواره و در تمام فصول قابل استفاده نمی باشند.

با استفاده از سقف متحرک تراس در منازل مسکونی و کاربری های تجاری می توان هرگاه که نیاز به فضای سرپوشیده باشد تراس را به عنوان بخشی از ساختمان به متراژ اصلی آن اضافه نمود و در زمانی که نیاز به فضای باز تراس و استفاده از هوای ازاد  و نور خورشید می باشد با جمع کردن سقف به آن دسترسی داشت.

  • سقف متحرک رستوران

بیشترین مورد کاربرد سقف متحرک در رستوران ها می باشد.

رستوران هایی که فضای باز در تراس، روفگاردن و محوطه خود دارند از این فضا برای نشستن مشتریان در آب و هوای مناسب فقط می توانند استفاده کنند.

سقف متحرک رستوران

سقف متحرک رستوران

با استفاده از سقف متحرک رستوران ها می توانند از این فضاها در شرایط جوی مختلف استفاده کنند.

شرایطی چون بارش باران و برف ، سرما ، گرما و … . سقف متحرک در هنگام بسته بودن همانند یک سقف ساختمانی هوابند و عایق گرما – سرما می باشد.

فضای زیرین سقف متحرک رستوران را می توان در صورت نیاز با سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای استفاده مشتریان معتدل کرد.

با نصب سقف متحرک فضای غیرقابل استفاده رستوران را به یک فضای تجاری با ارزش افزوده بالا تبدیل می کند.

  • سقف متحرک استخر

در فصول سرد و یا گرم سال با بستن سقف استخر می توان از یک فضای دلپذیر بدور از گرما و سرمای محیط بیرون استفاده نمود و در هنگامی که نیاز به آفتابگیری و هوای باز است سقف را باز نمود. وجود یک سقف متحرک بر روی استخر مانع از ریختن فضولات و برگ درختان به درون آب استخر ، کثیف شدن آن ، تغیرات دمایی آب در اثر تابش خورشید ، تبخیر آب و کاهش هزینه های نگهداری استخر می گردد.

  • سقف متحرک روفگاردن 

با کاهش فضاهای عمومی در ساختمان ها ، طراحی روفگاردن در پشت بام آپارتمان ها گسترش پیدا کرده است.

مالکین و طراحان ترجیح می دهند تا فضای روف گاردن بجز تامین فضای سبز به مکانی کاربردی با قابلیت استفاده ساکنین تبدیل نمایند. مکانی برای استراحت همراه با سایبان یکی از نیاز های اصلی روفگاردن ها در معماری مدرن امروزه می باشد.

سقف متحرک با قابلیت باز و بسته شدن یکی از گزینه های جذاب و کاربردی برای روفگاردن برج مسکونی می باشد.

  • سقف متحرک حیاط 

سقف متحرک روفگاردن

سقف متحرک روفگاردن

حیاط ها در منازل مسکونی را می توان با استفاده از سقف متحرک پارچه ای به یک فضای سرپوشیده تبدیل کرد و برای حیاط هایی که فاقد فضای سبز می باشند می توان آن را به یک سالن با کاربری فصلی تبدیل نمود.

  • سقف متحرک باغ تالار

یکی از کاربرد سقف متحرک پارچه ای در باغ تالار ها و تشریفات مجالس عروسی و نامزدی می باشد.

شرکت های خدمات مجالس و صاحبان باغ تالار ها ترجیح می دهند تا بتوانند در فصول گرم سال مراسم ها را در فضای باز برگزار کنند و در فصول سرد سال و آب و هوای بارانی هم مجموعه آنها قابلیت برگزاری جشن را داشته باشد. به همین دلیل استفاده از سقف های جمع شونده برای آنها گزینه ای مناسب می باشد تا بتوانند با استفاده از سقف متحرک باغ تالار در تمام فصول سال و شرایط آب و هوایی مراسم های خود را برگزار نمایند.

علاوه بر آن به عنوان سقف متحرک سالن های تالار نیز کاربرد دارد و مزیت هایی چون زیبایی و امکان نورپردازی را به مجموعه اضافه می نماید.

  • سقف متحرک هتل

هتل ها دارای بخشهایی چون رستوران ، کافی شاپ ، سالن جشن و عروسی ، استخر و روفگاردن هستند. برای تمامی این مکان ها همانطور که در هر بخش مجزا توضیح داده شد استفاده از سقف متحرک هتل نیز توجیح پذیر می باشد.

  • سقف متحرک پارکینگ

کاربرد سقف متحرک به عنوان پوشش و سایبان خودرو در فضای باز با توجه به افزایش قیمت خودرو و زمین در شهر ها توجیح پذیر می باشد. یک نمایشگاه خودرو می تواند بدون نیاز به مجوز فضای حیاط و محوطه خود را تبدیل به فضایی سرپوشیده بنماید و از خودرو ها در صورت لزوم برابر شرایط جوی محافظت نماید و با توجه به امکان نورپردازی زیر سقف متحرک پارکینگ می توان نورپردازی متناسب با نیاز یه نمایشگاه خودرو را داشت.

  • آلاچیق

الاچیق با سقف متحرک

الاچیق با سقف متحرک

سقف متحرک برای باغ ها و ویلا هایی که نیاز به الاچیق در محوطه دارند و در عین حال می خواهند که از فضای باز و تابش نور خورشید استفاده کنند مناسب می باشد. آلاچیق ها با سقف متحرک را می توان از اطرف توسط شیشه یا متریال های دیگر پوشاند و بجای یک الاچیق فضای باز یک اتاق پوشیده داشته باشیم.

کاربرد سقف متحرک پارچه ای
۳.۹ (۷۷.۶۵%) ۸۵ vote[s]
توسط |۱۳۹۷/۲/۵ ۸:۳۲:۲۸اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۷|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دسته بندی مطالب

آدرس ما :

یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ،
نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ،
پلاک 3 ، واحد 11

اطلاعات تماس :

تلفن: 88108724-021

تلفن همراه: 09198101146

فکس: 88558549-021

وبسایت: سازه چادری ساینا