اجرای سقف متحرک برقی هتل چهار فصل – اورلندو فلوریدا

//اجرای سقف متحرک برقی هتل چهار فصل – اورلندو فلوریدا
اجرای سقف متحرک برقی هتل چهار فصل – اورلندو فلوریدا۱۳۹۸/۴/۲۳ ۱۱:۵۷:۴۲

توضيحات پروژه

سقف جمع شونده برقی

یکی از هتلداران در اورلندو فلوریدا با توجه به آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب و تابستان گرم این منطقه برای جذب گردشگران برای اقامتشان در هتل خود به فکر اجرای سقف متحرک برقی در محوطه باز خود پرداخت. این هتلدار برای اینکه بتواند یک رستوران فضای باز در هوای مطبوع و هم یک رستوران سرپوشیده را برای ساکنین هتل ایجاد کند با مشاوره با تعدادی معمار در نهایت به این نتیجه رسید که با نصب سقف جمع شونده ریموت دار یک فضای لوکس را به هتل خود اضافه نماید.

طراحی برای اجرای سقف جمع شونده برقی هتل

اورلاندو به عنوان پایتخت پارک های دنیا شناخته می شود و از سوی دیگر دارای مکان های گردشگری معروف مانند دیزی لند است، از این رو توریست های زیادی به این شهر مسافرت می کنند. این شهر به خاطر برگزاری کنفرانس و جشنواره های مختلف از شهرهای شلوغ آمریکا محسوب می شود. بنابراین کارفرما برای رونق کارخود به فکر ایجاد فضای متفاوت افتاد از اهداف این کارفرما می توان به:

  • جذب گردشگران با داشتن فضای سبز
  • ایجاد فضای لوکس در ساحل دریاچه کنار هتل
  • داشتن رستوران رو باز در زمانی که آب و هوای مطبوع است
  • ایجاد فضای سرپوشیده لوکس به عنوان آلاچیق ساحلی

از این رو با معماران با توجه به اهداف کارفرما و ایجاد آلاچیق ساحلی لاکچری در کنار دریاچه به او پیشنهاد خرید سقف متحرک برقی در محوطه مدنظر کارفرما کردند.

مشخصات فنی سقف برقی

طراحان برای پوشش فضای باز کارفرما به اجرای سقف متحرک برقی در این محوطه پرداختند. برای زیبایی هر چه بیشتر از چهار سقف تاشو به ابعاد ۴*۵ استفاده شده است که هر یک از این سقف های متحرک به وسیله یک موتور باز و  بسته می شود. از طرفی برای زیبایی بیشتر و سبکی از آلومینیوم استفاده شده است و برای هرچه منحصر به فرد بود رستوران بازهتل از دو رنگ متفاوت در این پوشش استفاده شد تا دید بصری متفاوتی را برای بینندگان ایجاد کند. از دیگر تجهیزاتی که بر روی سقف جمع شونده استفاده شد می توان به ۴ سنسور باد اشاره کرد که در هنگام باد شدید به صورت خودکار سقف متحرک بسته می شود.

مساحت : ۸۰ متر مربع

کاربری : آلاچیق ساحلی لاکچری

محل پروژه : اورلندو فلوریدا

پارچه کششی: Ferrari Precontraint

موتور: Somfy

مشخصات سازه : آلومینیوم

دسته بندی مطالب

آدرس ما :

میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403

اطلاعات تماس :

تلفن: 88873126-021

تلفن همراه: 09198101146

وبسایت: سازه چادری ساینا