سقف متحرک حیاط منزل مسکونی

//سقف متحرک حیاط منزل مسکونی
سقف متحرک حیاط منزل مسکونی۱۳۹۹/۷/۹ ۷:۲۶:۴۷

توضيحات پروژه

سقف متحرک حیاط

سقف متحرک حیاط یکی از کاربرد های سقف برقی در منازل باشد.

یکی از مالکان منزل ویلایی در شهر ملبورن استرالیا برای ایجاد فضایی منحصر به فرد در خانه خود تصمیم به تغییر دکوراسیون خارجی حیاط خود گرفت. یکی از المان لاکچری که برای محوطه این منزل که توسط معماران طراحی گردید ، ایجاد یک سقف متحرک در ورودی ساختمان به حیاط بود.

هدف از نصب سقف متحرک حیاط خلوت

از جمله اهداف مالک منزل نصب سقف متحرک در فضای باز سبز خود :

  • تغییر دکوراسیون خارجی منزل ویلایی
  • محافظت فضای خارجی و مبلمان فضای باز در برابر نور آفتاب ، ورزش باد شدید و . . .
  • محافظت افراد ساکن در ویلا از اشعه های مضر نورخورشید
  • ایجاد فضای منحصر به فرد در حیاط پشتی با استفاده از سقف برقی
  • ایجاد فضای آرام برای اوقات فراغت، مهمانی ها و …
  • استفاده از فضای مطبوع در ایام سال

ملبورن مهمترین شهر فرهنگی کشور استرالیا است. این شهر به خاطر داشتن آب و هوای بسیار تغییر پذیر به شهر دارای ۴ فصل در یک روز در دنیا معروف است. از این رو برای اینکه کارفرما بتواند در ایام سال از حیاط پشتی خانه خود در زمان های متفاوت استفاده کند تصمیم به خرید سقف متحرک حیاط گرفت.

کارفرما با نصب سقف برقی ریموت دار علاوه بر اینکه یک فضای متفاوت در حیاط پشتی منزل خود ایجاد کرد، یک فضا تفریحی نیز برای خود به وجود آورد. افرادی که در این خانه ساکن هستند می توانند در زمان فراغت خود از سقف اتوماتیک بنا به شرایط جوی در طول روز استفاده کنند، به طوری که  در هوای مطبوع شهر ملبورن سقف را باز کرده تا علاوه بر فضای سبز و استخر حیاط، از هوا و آسمان زیبای آن بهترین بهره را ببرند.

طراحی سقف پارچه ای حیاط

در طراحی سقف متحرک پارچه ای از دو فرم مایل و قوس دار استفاده می شود. بنابر فضای موجود کارفرما، در طراحی و نصب سقف متحرک پارچه ای این منزل ویلایی از فرم مایل استفاده شده است. شیب ایجاد شده در سقف تاشو حیاط علاوه بر زیبای فوق العاده ای که به محوطه می دهد، باعث می شود که آب باران نیز از روی سقف جمع شونده به طور کامل خارج شود. این سقف جمع شونده برقی علاوه بر یک موتور که می توان آن را با یک ریموت کنترل باز و بسته کرد، دارای یک پارچه کششی با کیفیت است. کارفرما با نصب این سقف متحرک با متراژ ۱۲*۱۲ متر مربع در حیاط پشتی منزل خود فضای مسقف خانه خود را نیز گسترش داده است.

 

دسته بندی مطالب

آدرس ما :

میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403

اطلاعات تماس :

تلفن: 88873126-021

تلفن همراه: 09198101146

وبسایت: سازه چادری ساینا