مقایسه سقف متحرک پارچه ای با سقف شیشه ای

//مقایسه سقف متحرک پارچه ای با سقف شیشه ای

مقایسه سقف متحرک پارچه ای با سقف شیشه ای

گرایش ایرانیان به سقف متحرک پارچه ای

سقف متحرک پارچه ای یا شیشه ای ؟

سقف متحرک رستوران ساری

سقف متحرک رستوران ساری

برای پوشش فضاها و محوطه های باز در ساختمان ها با کاربری های متفاوت می توان از متریال های با جنس های مختلف استفاده نمود. اما با توجه به اینکه یکی از اهداف کارفرمایان علاوه بر ایجاد یک فضای مسقف برای محوطه خود، به دنبال ایجاد یک المان دکوراتیو خارجی برای فضای باز نیز هستند از این رو افراد به دنبال متریال به روز دنیا هستند یکی از این متریال ها سقف متحرک پارچه ای است. سقف متحرک پارچه ای کاربردهای متفاوتی دارد. با توجه به علایق ایرانیان به خاطر به روز بود گرایش آنها در سال های اخیر به سقف متحرک پارچه ای بسیار بالا رفته است. چرا که یک فضای لاکچری و متفاوتی را ایجاد می کند.

یکی از متریال های به روز دنیا که باعث ایجاد یک فضای خاص لاکچری می شود سقف متحرک پارچه ای است.

تفاوت بین سقف متحرک پارچه ای با سقف شیشه ای

هر یک از سقف متحرک پارچه ای و سقف شیشه ای دارای مزایایی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد اما باید به این نکته توجه کرد که سقف متحرک پارچه ای مزایایی متفاوت تر و بارزتر نسبت به سقف شیشه ای دارد که تمایل ایرانیان در سال های اخیر بیشتر شده است.

از جمله تفاوت های بارز سقف جمع شونده با سقف شیشه ای می توان به:

 • حفظ حریم خصوصی

در سقف شیشه ای به علت شفاف بودن شیشه های استفاده شده در این سقف حریم خصوصی برای افراد ایجاد نخواهد کرد و این با فرهنگ ایرانیان مغایرت دارد و به فرهنگ اروپایی ها و آمریکایی ها نزدیک تر خواهد بود. سقف متحرک به علت پوشش پارچه ای در سقف برقی استفاده می شود یک نوع پوشش باعث خواهد شد که فضاهای شخصی مانند ویلاها، آپارتمان ها و … حریم خصوصی افراد حفظ شود.

 • نورپردازی

در سقف شیشه ای به علت شفافیت شیشه و اینکه به راحتی نور از آن عبور می شود از این رو به خوبی نمی توان فضای زیر سقف را نورپردازی کرد و یک فضای خاص و ویژه ای را برای فضا ایجاد کرد. سقف متحرک پارچه ای به علت پارچه ای که استفاده می شود نور به راحتی و یا می توان گفت اصلا به فضای داخلی منتقل شود از این رو به راحتی می توان فضا را با  نورپردازی به یک فضای ویژه تبدیل کرد که این فضا برای آرامش و جذب مشتریان برای رستوران ها و کافی شاپ ها باشد.

سقف شیشه ای تراس

سقف شیشه ای تراس

ایجاد یک نورپردازی منحصر به فرد در زیر سقف جمع شونده برقی و ایجاد یک فضای خاص و متفاوت

 • زیبا ماندن فضا

در سقف شیشه ای باید توجه کرد که شیشه متریال اصلی تشکیل دهنده این سقف ها است از این رو با توجه به اینکه میزان کثیفی و تمیز کردن شیشه مشکل خواهد بود. شیشه ها به سرعت بر اثر آلودگی، گرد و غبار به سرعت کثیف و کدر خواهند شد از این رو فضای محفوظ شده به وسیله این نوع سقف ها از جلوه خواهند افتاد. سقف برقی با توجه به اینکه جنس پارچه مورد استفاده از PVC  است ضد قارچ و میکروب بوده و به راحتی تمیز خواهد شد.

 • آرامش با سقف برقی

سقف شیشه ای به علت داشتن شیشه های که به راحتی آفتاب از آن عبور خواهند کرد از این رو به راحتی نمی توان در روزهای گرم تابستان از فضا به خوبی استفاده کرد چرا که فضای زیر آن بشدت گرم خواهد بود و افراد زیر این سقف از گرما بیش از حد کلافه شده و آرامش خود را از دست خواهند داد. سقف برقی پارچه ای به علت اینکه پارچه مورد استفاده نور را عبور نمی دهد از این رو افراد در ایام گرم می تواند با آرامش از فضا لذت ببرند.

از دیگر تفاوت های بارز بین سقف تاشو برقی با سقف شیشه ای

 • عبور نور خورشید

با توجه به اینکه شیشه متریال اصلی سقف شیشه ای است و شیشه به راحتی نور خورشید را از خود عبور خواهد داد از این رو  نور به راحتی عبور خواهد کرد از این رو در طول روز آفتابی فضای زیر سقف به شدت گرم خواهد بود از این رو نمی توان به راحتی از فضا استفاده کرد. سقف برقی با توجه به اینکه متریال اصلی مورد استفاده در این نوع سقف ها پارچه است و به راحتی نور خورشید از آن عبور می کند از این رو می توان به راحتی با وسایل سرمایشی فضای زیر را خنک کرده و فضای مطبوعی را ایجاد کرد.

 • وزن متریال

شیشه ها مورد استفاده در سقف شیشه ای در یک ابعاد مشخص ساخته می شوند از این رو باید توجه کرد که قاب ها ایجاد شده در ابعاد شیشه ها باشند و چون میزان وزن این شیشه ها بالا است وزن تمام شده برای سازه هایی با سقف شیشه ای بالا خواهد بود. سقف اتوماتیک به خاطر آنکه متریال اصلی پارچه است و وزن چادر در این سقف ها پایین خواهد بود از این رو سازه ایجاد شده با این سقف ها بسیار سبک بوده و جزء سازه های سبک محسوب می شود.

 • فضای جمع شدن سقف

در سقف شیشه ای به علت اینکه شیشه ها در یک ابعاد مشخص ساخته می شوند و شیشه ها انعطافی ندارند از این رو هنگام جمع شدن سقف شیشه ها فضای زیادی را به خود اختصاص خواهند داد بنابراین آسمان کمتری را می توان مشاهده کرد. سقف اتوماتیک به خاطر استفاده از متریال پارچه و منعطف بالای چادری فضای اختصاصی برای جمع شدن سقف برقی کم خواهد بود بنابراین آسمان بیشتری را در طول روز می توان مشاهده کرد.

سقف شیشه ای ویلا

سقف شیشه ای ویلا

 • ایمنی با سقف متحرک پارچه ای

در سقف شیشه ای نمی توان از متریال های مانند چوب در فضای داخلی استفاده کرد چرا که این شیشه ها در مقابل نور خورشید مانند ذره بین عمل خواهند کرد از این رو به علت گرمای ایجاد شده ایمنی سازه پایین خواهد آمد و ممکن است فضای چوبی آتش گرفته و باعث خسارت سنگین شود. در سقف برقی نور از این سقف عبور نمی کند از این رو به راحتی می توان از تمام متریال ها حتی چوب در آن استفاده کرد.

پایین بودن ایمنی سقف شیشه ای در روزهای آفتابی و گرم به علت ذره بین شدن شیشه های این سازه

به صورت خلاصه ویژه های سقف متحرک پارچه

 1. حفظ حریم خصوصی فضای مسقف شده
 2. نورپردازی فضای زیر سقف متحرک
 3. ایجاد فضای زیبا در محوطه باز
 4. ایجاد یک فضای آرام در محوطه خارجی با سقف برقی
 5. جلوگیری از عبور نورخورشید در ایام گرم و آفتابی
 6. سبک بودن سازه ها با سقف اتوماتیک
 7. کمتر فضای اختصاصی برای جمع شدن سقف جمع شونده
 8. ایمنی کامل فضا و به دور از خطر اشتعال با سقف تاشو
سقف متحرک تاشو حیاط

سقف متحرک تاشو حیاط

برای گرفتن اطلاعات بیشتر از سقف متحرک پارچه ای می توانید با شرکت سقف متحرک ساینا تماس حاصل فرمایید.

توسط |۱۳۹۷/۱۱/۸ ۷:۵۳:۱۰بهمن ۲ام, ۱۳۹۷|مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دسته بندی مطالب

آدرس ما :

میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403

اطلاعات تماس :

تلفن: 88873126-021

تلفن همراه: 09198101146

وبسایت: سازه چادری ساینا